Diakonia Teatralna Oazy CEDRON w musicalu "Chodźcie tutaj wszyscy"

Wydawałoby się, że o postaci świętego Franciszka wiemy sporo. Że był synem bogatego kupca, że zapoczątkował zakon braci mniejszych, że jest święty! Ale czy to wszystko? Co zrobić, by osobą Biedaczyny z Asyżu zainteresować szersze grono? Co zrobić by parafia na Piaskach Nowych poznała wielkiego Mistyka? Na pomysł wpadła Diakonia Teatralna i przygotowała spektakl o losach Franciszka i Klary!

Przygotowania rozpoczęły się już w wakacje. Reżyserzy: Basia Miczyńska i Gosia Bucka, odnalazły wszystkie dostępne włoskie wersje spektaklu, polskie tłumaczenia, teksty piosenek i rozesłały je do wszystkich chętnych oazowiczów. Po ostatecznej decyzji, kto chce wziąć udział w przedsięwzięciu, rozdzielono role. Odtwórców głównych ról: Pawła Grzywnę i Justynkę Galicę, można było spotkać ze słuchawkami na uszach, w których nie leciały nowości rynku muzycznego, a kolejne piosenki musicalu!

Czytaj więcej: Diakonia Teatralna Oazy CEDRON w...