Zespół Charytatywny

KONTAKT:
telefon: 694  876  909 - CZYNNY W GODZINACH DYŻURU

strona: http://www.mayday.parafiapiaskinowe.pl/

Celem Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest dotarcie z pomocą żywnościową do grup osób najbardziej potrzebujących w całej Polsce. Od połowy maja 2015 roku rozpocznie się realizacja Podprogramu 2015, w ramach którego osoby najbardziej potrzebujące w całej Polsce będą mogły skorzystać ze wsparcia w postaci żywności, jak również możliwości uczestniczenia w różnych działaniach wspierających, edukacyjnych i włączających. Program Operacyjny Pomoc Żywnościowa 2014 – 2020 jest wspófinansowany z Europejskiego Funduszu Pomocy Najbardziej Potrzebującym.
W Parafii Rzymskokatolickiej p.w. MB Różańcowej dystrybucją paczek żywnościowych zajmuje się Grupa Charytatywna MAYDAY. Osoby które otrzymają skierowanie z Ośrodka Pomocy Społecznej, będą mogły skorzystać ze wsparcia do końca lutego 2016 roku. Pomoc żywnościowa to produkty: makaron świderki, ryż biały, kaszę jęczmienną, płatki kukurydziane, mleko UHT, ser żółty , groszek z marchewką, koncentrat pomidorowy, dżem truskawkowy, mielonkę wieprzową , klopsiki w sosie własnym, cukier biały, olej rzepakowy.
Prócz wsparcia żywnościowego w Parafii będą realizowane cykliczne działania wspierające: Porady z zakresu prawa cywilnego,  Punkt informacyjny dla osób uzależnionych, Pomoc Duchowa, spotkania okolicznościowe, warsztaty edukacyjne wzmacniające samodzielność i kompetencje w zakresie prowadzenia gospodarstwa domowego. O szczegółach informować będziemy na bieżąco.
Pomoc żywnościowa, w postaci paczki żywnościowej może być przekazywana do osób spełniających kryteria statusu osoby najbardziej potrzebującej, tj.: osób i rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji życiowej, spełniających kryteria określone  w art. 7 ustawy o pomocy społecznej i których dochód nie przekracza 150% kryterium dochodowego uprawniającego do skorzystania z pomocy społecznej (813 zł dla osoby samotnie gospodarującej i 684 zł dla osoby w rodzinie). Pomoc udzielana jest na podstawie skierowania wystawionego przez właściwy terytorialnie Ośrodek Pomocy Społecznej, lub w przypadku osoby bezdomnej – oświadczenia podpisanego w organizacji.
Podprogram 2015 jest kontynuacją Podprogramu 2014, w ramach którego Parafia objęła wsparciem żywnościowym 300 osób.