1.03.2014 Bal karnawałowy

19.02.2014

Dziękczynienie za 10 lat Domowego Kościoła w naszej parafii miało miejsce na mszy św. 19 stycznia 2014 o godz. 11.30. Mszę św. odprawił m.in. ks. Jerzy Filek, który to przyczynił się do założenia naszej wspólnoty w parafii. Podsumowując te 10 lat to:

1. Posługa moderatorów
  •  ks. Jerzy Filek – lata 2002 – 2005;
  •  ks. Kazimierz Meyer – lata 2005 – 2009;
  •  ks. Leszek Uniwersał – lata 2009 – 2011;
  •  ks. Tomasz Bochnak – 2011 - ......?

2. Aktualna liczba kręgów i skład liczebny

• Krąg I - 4 małżeństwa i Bożenka
  • Krąg II ( luty 2005 r.) – 6 małżeństw
  • Krąg III ( luty 2011 r. ) - 4 małżeństwa
  • Krąg IV ( kwiecień 2011 r.) - 5 małżeństw
  • Krąg V  ( 2012 ) - 4 małżeństwa

3. „Oazowe” dzieci

W dziesięcioleciu doczekaliśmy się:

• narodzin 10 dzieci!!! Dziewięcioro już cieszy nas swą obecnością, a dziesiąte zawita na świat „lada moment”.
  • święceń kapłańskich Grzegorza, syna Bożenki i Andrzeja z kręgu I
  • zawarcia związków małżeńskich przez 4 dzieci małżonków z kręgu I i II

4. Uczestnictwo w życiu parafii

Małżonkowie uczestniczą w życiu parafii poprzez :

• mszę wspólnotowa kręgów Domowego Kościoła w III-cią niedziele miesiąca o godz. 11:30;
  • mszę wspólnotową Ruchu Światło Życie w I-szą niedzielę miesiąca o godz. 10;
  • tydzień prowadzenia różańca w październiku;
  • czynny odział w procesji Bożego Ciała;
  • prowadzenie drogi krzyżowej w poście ;
  • prowadzenie modlitwy za kapłanów w pierwsze czwartki miesiąca;
  • prowadzenie modlitwy małżeńskiej dla wszystkich chętnych małżonków z parafii;
  • organizację i obsługę spotkania opłatkowego w parafii;
  • pomoc przy obsłudze żywieniowej 1000 dzieci na zakończenie Kolędowań Misyjnych

.

12-13.10.2013

Dni skupienia w Skomielnej Czarnej. Temat: "Narodzić się na nowo". Na wyjeździe jest juz obecnych 5 kręgów.

16.06.2013 r.

Uroczyste zakończenie roku formacyjnego w parafii: wspólną Mszą Św. i agapą.

Luty 2013 r.

Karnawałowy Bal Przebierańców dla dzieci,  zorganizowany przez  małżeństwa z DK z wodzirejem w postaci Eweliny. Dzieciaki były zachwycone.

24 luty 2013 r.

Uroczystość przyjęcia Pana Jezusa za Pana i Zbawiciela przez małżeństwa z pilotowanego kręgu:

Joasia i Łukasz

Kinga i Tomasz

Ola i Marcin

Joasia i Karol

Ewelina i Krzysztof

Agnieszka i Karol

w obecności pozostałych małżeństw DK z naszej parafii.

Styczeń 2013 r.

13.01.2013 r.

Parafialny Opłatek organizowany przez małżeństwa z Domowego Kościoła z naszej parafii;

19.01.2013 r.

Oazowe kolędowanie małżeństw DK w gościnie u Joli i Jacka

Wrzesień 2012 r.

Animatorami kręgu I zostają: Marta i Marek, natomiast animatorami kręgu II pozostają drugi rok: Ela i Krzysztof

Dwa kręgi dotąd pilotowane już samodzielnie podjęły prace formacyjną. Animatorami trzeciego kręgu zostali: Agnieszka i Jarek, a kręgu IV: Kasia i Michał.

Rozpoczyna się „nabór” do nowego kręgu. To już trzeci nowy krąg powstający w tak krótkim odstępie czasowym!!!

Koniec roku formacyjnego 2011/2012

W II kręgu następują zmiany personalne: odchodzi jedno małżeństwo, a niejako w uzupełnieniu składu kręgu dochodzą, spoza parafii, trzy małżeństwa:

Dorota i Wojtek

Ania i Krzysztof

Ania i Paweł.

16.06.2012 r.

„Modlitwa małżeńska” zorganizowana i poprowadzona przez małżonków z Domowego Kościoła dla wszystkich chętnych małżeństw z naszej parafii. W uwieńczeniu każdy mąż,  na znak zgody

i wyznania miłości, wręczył swojej żonie przepiękną, czerwoną  różę. ( róże ufundował ks. Proboszcz ).

25-27.05.2012 r.

Dni Skupienia w Bystrej Podhalańskiej

Temat: ”Charyzmaty”

W sobotę 26.05.2012r. zmarł nasz  przyjaciel i duchowy brat z kręgu I: Andrzej Kotala. Umierał w szpitalu w Krakowie, otoczony bliskimi, a nasza oazowa wspólnota w tym czasie,

w Bystrej, otaczała Go modlitwą wstawienniczą. Na wieść o Jego odejściu do Pana, ks.Tomasz zaraz odprawił Mszę żałobną w Jego intencji, a my przez Ofiarę Syna przekazywaliśmy duszę Andrzeja Ojcu Niebieskiemu

7-9.10.2011 r.

Dni Skupienia w Bystrej Podhalańskiej

Temat:” Misje”. Ks. Tomasz dzieli się wrażeniami z misyjnego wyjazdu do Ameryki Południowej.

Rozważamy także problem konieczności misyjnej świeckich członków Kościoła i świadectwa wiary, jaki winni dawać członkowie Domowego Kościoła.