List ks. Proboszcza do Parafian

Drodzy Parafianie

W niedalekiej przyszłości przeżywać będziemy 25. rocznicę powstania naszej parafii. Dla wielu z Was 29 czerwca 1992 r. jest datą, która ma niemałe znaczenie. Przecież część z Was budowała tę świątynię, bez której nie mogłaby zaistnieć parafia.

Dla tych z Państwa, którzy należą do naszej rodziny parafialnej od niedawna, dzień jej utworzenia ma być może drugorzędne znaczenie. Fakt, iż w tym roku będziemy obchodzić jubileusz, powinien jednak nas wszystkich, którzy w tej chwili budujemy wspólnotę na Piaskach Nowych, napełniać radością. Dlatego o tej rocznicy chcemy przypominać na różne sposoby.

Już 27 maja, na miesiąc przed wspomnianym jubileuszem, wszyscy będziemy mogli spotkać się pikniku rodzinnym, który został zorganizowany przez naszą parafię, Klub „Piaskownica” (filia Domu Kultury w Podgórzu) oraz Szkołę Podstawową nr 27.

U podstaw takiej formuły organizacyjnej było to, aby wszyscy mieszkańcy naszego osiedla poczuli się jednością. Festyn pod hasłem „Jesteśmy rodziną” ma więc być czasem radości, dobrej rozrywki, bycia razem i okazją do wielopokoleniowych spotkań. Dlatego w programie znalazły się atrakcje dla każdego, ze szczególnym uwzględnieniem dzieci.

Chcemy też, by piknik pomógł nam otworzyć serca na potrzeby drugiego człowieka i uczył wrażliwości. Dlatego w jego trakcie odbędzie się loteria fantowa, z której dochód przeznaczony będzie na rehabilitację ciężko chorego 11-letniego Wojtka, ucznia Szkoły Podstawowej nr 27. Co więcej, pomagając mu, poprzez kupno losu za symboliczną kwotę, będzie można wziąć udział w losowaniu cennych nagród – m.in. dwóch pakietów rodzinnych (czterogodzinnych) do Term Bukovina oraz trzech pakietów rodzinnych do Parku Wodnego w Krakowie. Główną nagrodą będzie natomiast voucher o wartości 1000 zł brutto, upoważniający do zniżki na dowolną pielgrzymkę współorganizowaną przez Parafię Rzymsko-Katolicką M.B. Różańcowej w Krakowie. Voucher może być wykorzystany do końca 2018 roku.

Losowanie odbędzie się tuż po zakończeniu koncertu Moniki Kuszyńskiej, gwiazdy wieczoru. Jej godzinny występ poprzedzi koncert chrześcijańskiego zespołu „Matula”. Wcześniej wystąpią też inne zespoły, a w planie dnia nie zabraknie również ciekawych pokazów i warsztatów.

Szczegółowy program pikniku, który od godz. 9 do 21 odbędzie się na terenach zielonych przy Szkole Podstawowej nr 27, można znaleźć na plakatach oraz na stronie internetowej www.parafiapiaskinowe.pl i na parafialnym Facebooku.

Serdecznie zapraszam,

Ks. proboszcz Ireneusz Okarmus

6. Niedziela Wielkanocna - 21 maja 2017 r.

1.   Kalendarz liturgiczny. W środę – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny, Wspomożycielki Wiernych; w piątek – wspomnienie św. Filipa Nereusza, kapłana, w następną niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.

2.   Z okazji Dnia Matki, w piątek (26 maja) o godzinie 18.00 będzie odprawiona Msza św. koncelebrowana w intencji żyjących i zmarłych matek. Zachęcamy dzieci, także te dorosłe, aby pamiętały o swojej mamie i zamówiły za nią na ten dzień Mszę św. Zamawiamy Mszę wpisując swoją mamę na specjalną listę, która jest w zakrystii. Przy tej okazji nie składamy ofiary pieniężnej.

3.   Nasza parafia, jako jeden ze współorganizatorów,  zaprasza na piknik rodzinny „Jesteśmy Rodziną”, który odbędzie się w sobotę 27 maja od godz. 9.00 do 21.00 na terenach zielonych w pobliżu Szkoły Podstawowej nr 27. W programie m.in. koncert znanej piosenkarski Moniki Kuszyńskiej, a także grającego muzykę chrześcijańską zespołu „Matula”. Szczegóły na plakatach. Więcej o tym wydarzeniu i jego idei będzie można przeczytać w liście ks. proboszcza do Parafian, który będzie dziś rozdawany przy wyjściu ze świątyni.

4.   Dziękujemy mieszkańcom bloku Włoska 17 (kl. schodowa  nr 2) za sprzątanie kościoła i ofiarę pieniężną na kwiaty. W tym tygodniu o sprzątanie świątyni prosimy mieszkańców bloku Włoska 17 klatka schodowa nr 3.

5.   Z naszej parafii organizowany jest wyjazd na „Spotkanie Młodych na Polach Lednickich", które w tym roku odbywa się pod hasłem: „Idź i kochaj". Wyjazd 3 czerwca w sobotę o godz. 3.00, powrót w niedzielę ok. godz. 9.00. Koszt wyjazdu 100 zł, w tym pakiet pielgrzyma. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

6.   Nasza parafia organizuje wakacyjny wyjazd dla dzieci i młodzieży do Skorzęcina k/Gniezna w terminie od 2 do 8 lipca. W programie zaplanowano wycieczki do Lichenia, Inowrocławia, Torunia, Częstochowy, zwiedzanie bazy lotnictwa wojskowego w Powidzu oraz pobyt nad jeziorem. Szczegółowe informacje na kartach wycieczki, które można pobierać w zakrystii.

7.   Są jeszcze wolne miejsca na pielgrzymkę autokarową do Kalisza, Lichenia i Gniezna, która jest planowana w dniach od 22 do 24 sierpnia. Cena ok. 350 zł. Zapisy i szczegółowe informacje w zakrystii.

8.   W niedzielę 4 czerwca rozpoczniemy zapisy na Pieszą Pielgrzymkę z naszej parafii do Częstochowy, która odbędzie się od 6 do 11 sierpnia i pójdzie w ramach Pielgrzymki Krakowskiej. Przy zapisie należy wpłacić tzw. wpisowe. Dorośli 60 zł a dzieci i młodzież do 16 roku życia 30 zł. Opłata obejmuje ubezpieczenie, transport bagażu, chusty, znaczki i gadżety pielgrzymkowe. Zapisujemy się w zakrystii po Mszach Św.

9.   W minionym tygodniu odszedł do wieczności nasz parafianin Edward Niechaj (l.81). Wieczne odpoczywanie, racz mu dać, Panie.

10.  Wszystkim, którzy w tym tygodniu będą obchodzić imieniny, urodziny lub rocznicę ślubu życzymy obfitości Bożych łask w codzienności życia.