Materiały Video

Msze św. w Niedziele i Święta
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 19.30

Msze św. w dni powszednie

w tygodniu:  30 min przed każdą Mszą św.
w niedzielę i święta:  podczas każdej Mszy św.

każdy czwartek: 18.30 - 20.00

poniedziałek: 19:00 - 19:30

wtorek: 7:30 ‑ 8:00

środa: 19:00 ‑ 20:00  (sprawy małżeńskie)

czwartek: 7:30 ‑ 8:00

sobota: 7:30 ‑ 8:30

Pielgrzymka do trzech podhalańskich sanktuariów Maryjnych

11 maja grupa ok. 30 osób z parafii Matki Bożej Różańcowej wyruszała na małą majówkę – na pielgrzymkę do trzech podhalańskich sanktuariów Maryjnych. Najpierw odwiedziliśmy Ludźmierz, gdzie w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, uczestniczyliśmy we Mszy św. Później, w Ogrodzie Różańcowym odpoczywaliśmy, ale i prosiliśmy Matkę Bożą o wstawiennictwo i potrzebne łaski.

Z Ludźmierza pojechaliśmy do Zakopanego-Olczy, do sanktuarium NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik, gdzie po modlitwie każdy z nas otrzymał ten słynący łaskami medalik. Kapryśna pogoda pozwoliła nam jeszcze odwiedzić sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Ciemne chmury spowiły już wtedy całkowicie Tatry i w strugach ulewnego deszczu nieco wcześniej niż planowaliśmy, musieliśmy wrócić do Krakowa.

• Czytania na poniedziałek, 27 lutego 2017

(Syr 17,24-29)
    Tym, którzy się nawracają, Bóg daje drogę powrotu i pociesza tych, którym brakło wytrwałości. Nawróć się do Pana, porzuć grzechy, błagaj przed obliczem Jego, umniejsz zgorszenie. Wróć do Najwyższego, a odwróć się od niesprawiedliwości i miej występek w wielkiej nienawiści. Któż w krainie zmarłych wielbić będzie Najwyższego, zamiast żyjących, którzy mogą oddawać Mu chwałę? Zmarły, jako ten, którego nie ma, nie może składać dziękczynienia, żyjący i zdrowy wychwala Pana. Jakże wielkie jest miłosierdzie Pana i przebaczenie dla tych, którzy się do Niego nawracają.

(Ps 32,1-2.5-7)
    REFREN: Cieszcie się w Panu, wszyscy sprawiedliwi.

Szczęśliwy człowiek,
    któremu odpuszczona została nieprawość,
    a jego grzech zapomniany.
    Szczęśliwy ten, któremu Pan nie poczytuje winy,
    a w jego duszy nie kryje się, podstęp.

Grzech wyznałem Tobie
    i nie ukryłem mej winy.
    Rzekłem: „Wyznaję moją nieprawość Panu”,
    a Ty darowałeś niegodziwość mego grzechu.

Do Ciebie więc modlić się będzie każdy wierny,
    gdy znajdzie się w potrzebie.
    Choćby nawet wezbrały wody,
    fale go nie dosięgną.

Ty jesteś moją ucieczką,
    wyrwiesz mnie z ucisku,
    otoczysz mnie radością
    z mego ocalenia.

Jezus Chrystus będąc bogaty, dla was stał się ubogim, aby was swoim ubóstwem ubogacić.

(Mk 10,17-27)
    Gdy Jezus wybierał się w drogę, przybiegł pewien człowiek i upadłszy przed Nim na kolana, pytał Go: „Nauczycielu dobry, co mam czynić, aby osiągnąć życie wieczne?”. Jezus mu rzekł: „Czemu nazywasz Mnie dobrym? Nikt nie jest dobry, tylko sam Bóg. Znasz przykazania: Nie zabijaj, nie cudzołóż, nie kradnij, nie zeznawaj fałszywie, nie oszukuj, czcij swego ojca i matkę”. On Mu rzekł: „Nauczycielu, wszystkiego tego przestrzegałem od mojej młodości”. Wtedy Jezus spojrzał z miłością na niego i rzekł mu: „Jednego ci brakuje. Idź, sprzedaj wszystko, co masz, i rozdaj ubogim, a będziesz miał skarb w niebie. Potem przyjdź i chodź za Mną”. Lecz on spochmurniał na te słowa i odszedł zasmucony, miał bowiem wiele posiadłości. Wówczas Jezus spojrzał wokoło i rzekł do swoich uczniów: „Jak trudno jest bogatym wejść do królestwa Bożego”. Uczniowie zdumieli się na Jego słowa, lecz JezUs powtórnie rzekł im: „Dzieci, jakże trudno wejść do królestwa Bożego tym, którzy w dostatkach pokładają ufność. Łatwiej jest wielbłądowi przejść przez ucho igielne, niż bogatemu wejść do królestwa Bożego”. A oni tym bardziej się dziwili i mówili między sobą: „Któż więc może się zbawić?”. Jezus spojrzał na nich i rzekł: „U ludzi to niemożliwe, ale nie u Boga; bo u Boga wszystko jest możliwe”.