Materiały Video

Msze św. w Niedziele i Święta
7.00, 8.30, 10.00, 11.30, 13.00, 18.00, 19.30

Msze św. w dni powszednie

w tygodniu:  30 min przed każdą Mszą św.
w niedzielę i święta:  podczas każdej Mszy św.

każdy czwartek: 18.30 - 20.00

poniedziałek: 19:00 - 19:30

wtorek: 7:30 ‑ 8:00

środa: 19:00 ‑ 20:00  (sprawy małżeńskie)

czwartek: 7:30 ‑ 8:00

sobota: 7:30 ‑ 8:30

Pielgrzymka do trzech podhalańskich sanktuariów Maryjnych

11 maja grupa ok. 30 osób z parafii Matki Bożej Różańcowej wyruszała na małą majówkę – na pielgrzymkę do trzech podhalańskich sanktuariów Maryjnych. Najpierw odwiedziliśmy Ludźmierz, gdzie w kościele Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny, czyli w sanktuarium Matki Bożej Królowej Podhala, uczestniczyliśmy we Mszy św. Później, w Ogrodzie Różańcowym odpoczywaliśmy, ale i prosiliśmy Matkę Bożą o wstawiennictwo i potrzebne łaski.

Z Ludźmierza pojechaliśmy do Zakopanego-Olczy, do sanktuarium NMP Niepokalanej Objawiającej Cudowny Medalik, gdzie po modlitwie każdy z nas otrzymał ten słynący łaskami medalik. Kapryśna pogoda pozwoliła nam jeszcze odwiedzić sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach.

Ciemne chmury spowiły już wtedy całkowicie Tatry i w strugach ulewnego deszczu nieco wcześniej niż planowaliśmy, musieliśmy wrócić do Krakowa.

• Czytania na czwartek, 25 maja 2017

(Dz 18,1-8)
    Potem opuścił Ateny i przybył do Koryntu. Znalazł tam pewnego Żyda, imieniem Akwila, rodem z Pontu, który z żoną Pryscyllą przybył niedawno z Italii, ponieważ Klaudiusz wysiedlił z Rzymu wszystkich Żydów. Przyszedł do nich, a ponieważ znał to samo rzemiosło, zamieszkał u nich i pracował; zajmowali się wyrobem namiotów. A co szabat rozprawiał w synagodze i przekonywał tak Żydów, jak i Greków. Kiedy Sylas i Tymoteusz przyszli z Macedonii, Paweł oddał się wyłącznie nauczaniu i udowadniał Żydom, że Jezus jest Mesjaszem. A kiedy się sprzeciwiali i bluźnili, otrząsnął swe szaty i powiedział do nich: Krew wasza na waszą głowę, jam nie winien. Od tej chwili pójdę do pogan. Odszedł stamtąd i poszedł do domu pewnego "czciciela Boga", imieniem Tycjusz Justus. Dom ten przylegał do synagogi. Przełożony synagogi, Kryspus, uwierzył w Pana z całym swym domem, wielu też słuchaczy korynckich uwierzyło i przyjmowało wiarę i chrzest.

(Ps 98,1-4)
    REFREN: Wobec narodów objawił zbawienie

Śpiewajcie Panu pieśń nową,
    albowiem uczynił cuda.
    Zwycięstwo Mu zgotowała Jego prawica
    i święte ramię Jego.

Pan okazał swoje zbawienie,
    na oczach pogan objawił swoją sprawiedliwość.
    Wspomniał na dobroć i na wierność swoją
    dla domu Izraela.

Ujrzały wszystkie krańce ziemi
    zbawienie Boga naszego.
    Wołaj z radości na cześć Pana, cała ziemio,
    cieszcie się, weselcie i grajcie.

(J 16,16-20)
    Jezus powiedział do swoich uczniów: Jeszcze chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie. Wówczas niektórzy z Jego uczniów mówili między sobą: Co to znaczy, co nam mówi: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie; oraz: Idę do Ojca? Powiedzieli więc: Co znaczy ta chwila, o której mówi? Nie rozumiemy tego, co mówi. Jezus poznał, że chcieli Go pytać, i rzekł do nich: Pytacie się jeden drugiego o to, że powiedziałem: Chwila, a nie będziecie Mnie oglądać, i znowu chwila, a ujrzycie Mnie? Zaprawdę, zaprawdę, powiadam wam: Wy będziecie płakać i zawodzić, a świat się będzie weselił. Wy będziecie się smucić, ale smutek wasz zamieni się w radość.